Kingdom Online Zanaat Sistemi


Kingdom Online resmi açılışını yaptıktan sonra bir çok oyuncunun beğenisini toplamış ve diğer online oyunlara göre daha fazla geliştirilmiştir.

Kingdom Online Giriş Ekranı

Kingdom Online geliştirilmiş özelliklerinin, zevkli ve sürükleyici oyun anlayışının yanında sık sık etkinlikler yaparak oyuncularına ödüller dağıtmaktadır.

Kingdom Online kayıt ol - Kingdom Online indir


Kingdom Online'ın geliştirmiş olduğu özelliklerin en önemlilerinden biri Zanaat Sistemidir. Zanaat becerilerinize bakmak için; K harfi > Beceri sekmesine tıklamalısınız.

Yeni zanaatlar öğrenmek için Siena Güney Geçidi'nin yanında ki Eski Şehir'e uğramalısınız. Örneğin Zırh Tüccarına (Rokna) giderek Özel Beceri Öğren seçeneğinden yeni bir zanaat öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Rokna Özel Beceri Öğrenme

Resimde gördüğünüz şekilde Simya Ustası (Khanhut), Usta Terzi (Marian), Sillah Tüccarı (Alpo) gibi kişilerden de zanaat becerisi öğrenebilirsiniz. Unutmayın sadce 2 tane zanaat becerisi öğrenilebilir.

İstediğiniz zanaatları öğrenmeye başladıktan sonra bu zanaatları geliştirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Geliştirmek için zanaatı öğrendiğiniz yere gidip Beceri Geliştirme seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Her öğreneceğiniz zanaatın size yararı olacaktır. Ne gibi yararlar?;

Simyacı: Can potu, mana potu gibi yararlı iksirlerin üretimini sağlar.
Zırh Tüccarı: Karakterler için metal zırh üretimini sağlar.
Silah Tüccarı: Karakterler için silah üretimini sağlar.
Usta Terzi: Deri ve kumaş zırhların üretimini sağlar.

Her zanaat ustası üretim yapmak ve beceri geliştirmek için sizden değişik eşyalar ister. İstenilen eşyaları oyunun her yerinde bulabilirsiniz. Beceriler bölümünden gerekli tarifleri hazırlayarak yeni eşyalar üretebilirsiniz.
Ürettiğiniz silah, zırh gibi eşyaları daha çok geliştirdikten sonra ticaret yaparak para kazanabilirsiniz.


Tabi bu bölüme kadar okuduğunuz her şey Özel Zanaat becerisi hakkındaydı. Genel Zanaat becerisi, Özel Zanaat Becerisine göre daha basit anlaşılabilir ve daha basit geliştirilebilir.

Kingdom Online Genel Zanaat Becerisi

Genel zanaat becerisi üç tane beceriden oluşmaktadır;

Genel Üretim: Yaptığınız eşya üretimlerinden size gelecek puanlar gösterilir. Üretim seviyesine göre daha çok üretim yapabilirsiniz.
Toplama: Teraza ve Bell topladıkça artacak olan puandır. İşe Güney Geçidi'nin az ilerisinde ki yerlerden toplamakla başlayabilirsiniz. Toplama seviyesine göre toplayıp toplayamayacağınız eşyalar olabilir.
Madencilik: Harr madenini kazdıkça artacak olan puandır. Teraza ve Bell ile aynı yerlerde bulunabilirler, toplamak için Güney Geçidinin az ilerisindeki yerlerden başlayabilirsiniz.

Kingdom Online Teraza Toplama

Kingdom Online Bell Toplama

Kingdom Online Madencilik

Toplama ve madencilik yapmak için herhangi bir özel eşyaya gerek yoktur. Herkes toplama ve madencilik yapabilir. Sadece toplama seviyesi düşük olarak başlar. Bu seviyeyi Güney Geçidi'nin az ilerisinde ki yerlerde toplama yaparak arttırabilirsiniz.

Genel Zanaat becerilerinizi arttırdıktan sonra Özel Zanaat becerilerini öğrenmek, istenilen eşyaları toplamak daha kolay olacaktır.

Kingdom Online Zanaat Becerileri hakkında çekilmiş olan videoları;
https://www.youtube.com/results?search_query=Kingdom+Online+zanaat
adresinden bulabilirsiniz.

Bunların yanında Kingdom Online hakkında bilgi veren sitelerde dolaşarak, daha detaylı araştırma yaparak, veya oyun içerisinde ki oyunculara zanaat sistemi hakkında sorular sorarak daha çok bilgi sahibi olabilir, daha rahat bir şekilde zanaat becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Ek olarak; oyun içerisinde zanaat becerilerinin malzemelerinin ticaretini yaparak gelir sağlayabilir, buna bağlı olarak oyun içerisinde daha rahat hareket edebilirsiniz.
Ko-Tr Anasayfa - Forum